הדרך המהירה, הזולה והפשוטה להשגת דרכון פולני עבור ישראלים!

השגת דרכון פולני - הדרך

בתאריך 1.5.2004 הצטרפה פולין לאיחוד האירופי ומאז דרכון פולני הוא מצרך נחשק ע"י ישראלים רבים יוצאי פולין וצאצאיהם.

השלב הראשון בדרך השגת דרכון פולני הוא שלב ווידוא האזרחות. בשלב זה בודקים השלטונות הפולנים אם אזרחותו של הפונה שרירה וקיימת או שמא אבדה.

רק משהוכרה אזרחותו הפולנית של המבקש ע"י המחוז המתאים, ויש על כך אשור בכתב, רק אז יכול הוא להתחיל לפעול להשגת הדרכון הפולני, שהוא דרכון של האיחוד האירופי.

אין כל הכרח כי מי שהוכרה אזרחותו, יפעל השגת דרכון פולני, אלא אם כן יש לו צורך בכך.

לצורך העברת האזרחות לדרות הבאים מספיק אישור האזרחות.

לצורך הנפקת דרכון פולני נדרשים צעדים מקדימים שלרישום הנתונים האישיים של המבקש בספרי מרשם האוכלוסין השונים בפולין.

רישום זה נדרש שכן השלטונות הפולניים רוצים מידע רשום במנהל האוכלוסין שלהם לגבי אותם אנשים שנושאים דרכון פולני /אירופאי. אי לכך הם רוצים לרשום את המעמד האישי ואת שינויי השם באופן שהפרטים והשם המדוייק יהיו זהים לכתוב בדרכון הישראלי.

לדוגמא אם אדם נולד מחוץ לפולין עליו לרשום את לידתו בספר הלידות בפולין ובתום התהליך מונפקת תעודת לידה פולנית. וכ"ו.

כל שלב כזה של רישום נעשה בנפרד כשהוא מלווה בתרגום ואישור נוטריוני של התעוד האורגינלי המתאים.

ניתן לבצע כל אחד מהתהליכים הללו ישירות בפולין .

אנחנו בדרך השגת דרכון פולני.

דרכון פולני - הדרך אל החופש עוברת באירופה

היות ולא מדובר בהשקעה כלכלית גדולה, השגת דרכון פולני למעשה לא רק משדרגת את חווית הטיול וההנאה באירופה, גם אם אין ברצוננו להשתקע שם לתמיד אלא גם מאפשרת לנו לעבוד ולהתפרנס שם, והדבר נכון בעיקר לדור הצעיר שבינינו, שלהם גם נתונה דאגתנו.

כשם שאזרחי אירופה נהנים מזכויות יתר השמורות להם כאזרחים, גם אזרחי ישראל המחזיקים באזרחות ופועלים למען השגת דרכון פולני, יכולים להרוויח.

היות ויש הרבה יותר ישראלים שהשגת הדרכון הפולני היא רלבנטית יותר מאשר ישראלים היכולים להוציא דרכון זר אחר, אין זה פלא שהפופולאריות של המדינה הארופאית הזו הולכת וגואה. עם זאת, יש לזכור כי השגת דרכון פולני כרוכה בתהליך, שיכול להיות מאוד מייגע. על מנת לקצר ולייעל את התהליך הזה, יש לפנות אל גורמי מקצוע, אשר בקיאים באמת ובתמים בתחום ואתם ללכת עקב בצד אגודל, עד להשגת הדרכון פולני.

דרכון פולני? כך יקבלו אתכם בזרועות פתוחות

למרות שהרבה מאוד ישראלים חושבים על השגת דרכון פולני כעל עניין פעוט, שכרוך בהצגת כמה מסמכים ישנים ותו לא, זהו אינו המצב.

חוקי האזרחות הפולנים עברו עם השנים שינויים מהותיים, שיש בהם, בהתקיים נסיבות שונות, כדי לגרום לאבדן האזרחות הפולנית, גם למי שהיו בעלי אזרחות פולנית.

במקרים רבים, אנשים שנדמה להם שהם זכאים לאזרחות פולנית או לדרכון פולני, לא באמת הם זכאים לכך וכדאי מאד לוודא מראש, אצל מומחים של ממש, את היתכנות ההצלחה בתהליך לפני שבכלל מתחילים בו וזאת כדי למנוע עוגמת נפש בהמשך הדרך והוצאות מיותרות וחבל.

הדרך העצמאית אל דרכון פולני עולה ביוקר

כאן גם המקום להזכיר, שלמרות שישראלים רבים זכאים לפעול למען השגת דרכון פולני, הם עדיין אינם נמנים על אזרחי פולין. המשמעות של זה היא, שהם אינם מכירים את סבך הבעיות שאורבות להם וכאלה יש למכביר. כל טעות, ולו קלה, עלולה לגרום לאבדן האזרחות הפולנית. הפסיקה של בתי המשפט בפולין משתנה והפונה העצמאי כלל לא יכול לדעת על כך. לטובת אלה שסורבו, מומלץ גם לחזור ולהתעניין אצלי, אם חל שינוי במדיניות ובדרך שבה השלטונות הפולנים מפרשים את חוקי האזרחות שלהם.